Enable America Jobs

Job Information

Nestle Specjalista ds. Podatku VAT in Warszawa, Poland

Specjalista ds. podatku VAT

Jako Specjalista ds. raportowania podatku VAT będziesz odpowiedzialna/-y za prawidłowe raportowanie w obszarze podatku VAT oraz kontrolowanie procesów podatkowych zgodnie z lokalnymi przepisami oraz procedurami i politykami wewnętrznymi.

Poznaj zakres obowiązków:

  • Sporządzanie kalkulacji i korekt podatku VAT oraz innych plików JPK wymaganych na żądanie przez urzędników podatkowych. Obejmują one przygotowanie kompleksowego przeglądu i analizy danych w celu zapewnienia zgodności z przepisami podatkowymi.

  • Inicjowanie usprawnień procesów i systemów (oraz ich wdrażanie z działem IT) w celu zapewnienia zgodności procesów z obowiązującym prawem podatkowym i polityką podatkową firmy.

  • Udział w projektach realizowanych przez/we współpracy z działami Nestlé.

  • Opracowywanie i aktualizacja wewnętrznych instrukcji, procedur i regulaminów.

  • Monitorowanie zgodności z Białą Listą i VIES. Sporządzanie, opiniowanie i uzgadnianie rejestrów VAT z kontami podatkowymi księgi głównej oraz Jednolitych Plików Kontrolnych z SAP i powiązanymi aplikacjami firmowymi.

  • Współpraca z zewnętrznymi audytorami podatkowymi (odpowiadanie na zapytania) w celu zapewnienia wywiązywania się przez firmę z obowiązków w zakresie kontroli podatkowej.

  • Odpowiedzialność za inne zadania, które obejmują współpracę z centrami podatkowymi Grupy.

Od kandydatów oczekujemy:

  • Co najmniej 3-letniego doświadczenia w raportowaniu podatku VAT w firmach międzynarodowych

  • Wykształcenia wyższego w dziedzinie ekonomii lub finansów

  • Umiejętności obsługi aplikacji Excel w stopniu zaawansowanym (znajomość VBA nie jest obowiązkowa)

  • Doświadczenia w obsłudze systemu SAP

  • Kompetencji w zakresie zagadnień podatkowych/ustawowych

  • Biegłej znajomości języka polskiego

  • Dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie

  • Umiejętności efektywnej pracy w wielonarodowej organizacji macierzowej

  • Otwartej, przejrzystej współpracy i komunikacji, aby dotrzymać napiętych terminów raportowania

  • Umiejętności zarządzania profesjonalnymi interakcjami z zewnętrznymi władzami i wewnętrznymi partnerami biznesowymi w celu nawiązania relacji opartych na zaufaniu

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Konkurencyjny pakiet benefitów:prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, program emerytalny, świadczenia dla rodziców

  • Atmosferę pracy opartą na szacunku, profesjonalizmie i życzliwości, wspierającą i promującą różnorodność

  • Możliwość budowania doświadczenia zawodowego w międzynarodowej firmie o najwyższych standardach pracy

  • Elastyczne godziny pracy oraz pracę w systemie hybrydowym

  • Nowoczesne biuro na Mokotowie (ok. 15 minut od stacji Metro Wilanowska) z możliwością korzystaniaz miejsca parkingowego

DirectEmployers